Meie kodurannas toimus 21. – 28. augustini Techno 293 Euroopa meistrivõistlused.
Kokku osales võistlejaid 21. riigist.

Techno Plus meeste arvestus

U19 ja Open võistlesid koos.

Kristofer Rajasalu tuli 18. kohale.

Kristofer:
Üldjoontes võib öelda, et läks hästi. Olin tihedas konkurentsis Euroopa parimate technosõitjatega. Lõpuks jäin 18. kohale, mis jääb natuke alla eesmärgist, milleks oli 15. koht. Siiski oli see mu elu parim Techno võistlus.
Üldiselt olen õnnelik, et Technoga sõitmine tuli kiiresti tagasi meelde. Ma pole umbes 2 aastat tõsiselt selle varustusega sõitnud ning on hea meel, et kõik plaani kohaselt välja tuli.
Stardid olid mu suur tugevus ja olen õnnelik, et sain seda tugevust hästi kasutada ja stardist sageli esikolmikus olles.
Kahjuks ei kestnud startidest saadud edu väga, kuna ülestuule käik ei olnud esiotsa meestega võrreldav. Samuti kaotasin veidi tuule lugemisega. Mõned korrad sain ka keeramistele hästi pihta, millega võitsin niimõnegi koha.

Renar Roolaht tuli 20. kohale. Lisaks oli Renar ka Techno 293 Open meeste arvestuses Euroopa teine.

Renar:

Minul läks alguses väga raskelt, kuna tuult oli vähe ja viimased 3 aastat polnud korralikult technoga sõitnud. Aga võistluse arenguga tulid mulle ka mu vanad oskused vaikselt meelde. Lisaks kasvas ka tuul ja tänu sellele olid viimaste päevade sõidud täitsa head juba.

Pealmiselt olen ma õnnelik, et viimased päevad olid tuulised ilmad ja mu lõpptulemus oli väga hea.

Viimaseks päevaks olin ma suutnud meelde tuletada, kuidas teha häid starte technoga ning ka grüssunurk oli mul enamus sõitjatest parem.

Kahjuks minu vastu mängisid ikkagi viimaseaja vähesed tunnid techno varustusel ja tihtipeale andsin mingid kohad ära, kuna tegin pöörded liiga vara, ei läinud märgini kohe välja.

Evert Härm lõpetas tugeva 23. kohaga.

Evert:

Läks üllatavalt hästi arvestades olusid ja kui vähe ma sellel aastal technot olen sõitnud. Siiski alati saab paremini minna.

Õnnelik olen, et püsisin konkurentsis ja lõpetasin palju toredaid sõite.

Mul oli palju häid starte, sõitsin hästi allatuult ja tegin edukaid märgivõtte.

Arendada on kindlasti vaja uimega ülestuule sõitu ja veel lihvida manöövreid.

 

Techno Plus naiste arvestus

Miriam Haava sai 15. koha.

Miriam:

Euroopakatel osaledes oli minu eesmärgiks saada kogemust. Ma polnud enne seda kunagi nii suurel võistlusel osalenud. Algul olin ikka väga hirmul, nii paljude inimestega koos startida, kuid kui mitu starti ära oli olnud, ei olnudki see enam nii hirmus.

Techno U17 tüdrukud

Emma Viktoria Millend tegi suurepäraseid sõite. Nende seas sõiduvõit, sõitudes teine ja kolmas koht. Kokkuvõttes lõpetas vägagi tugeva 10. kohaga.

Emma:

Väga hästi läks tegelikult kokkuvõttes. Võistluse esimene pool ei olnud just kõige parem, aga siis tuli suurem tuul ja hakkasid ka kohad tõusma

Kindlasti olen õnnelik oma viimase kahe päeva sõitude üle ja ka oma lõpliku koha üle.

Viimase kahe päeva sõidud ja kui suurem tuul tuli, siis nägin ka, et olen võimeline poodiumikohtade eest võitlema. See andis palju eneseusku ja motivatsiooni edaspidiseks.

Vaikse tuulega sõitmine ja tehnika vajab arendamist, seal oli näha, et on veel palju ruumi arenemiseks.

Lisett Aasmets tuli 29. kohale.

Techno U15 poiste arvestus

Aksel Haava lõpetas 33. kohal.

Remi Marten Rajasalu 40. kohal.

Techno U15 Tüdrukute arvestus

Natali Šank tuli 31. kohale.

Techno U13 arvestus

Esmakordselt oli Techno Euroopa meistrivõistlustel ka U13 arvestus. Tüdrukud ja poisid võistlesid koos.

Bertha Kivistik tuli vägagi kõrgele 6. kohale. Olles ka tüdrukute esimene.

Bertha:

Esimesed päevad ei läinud nii hästi, aga lõppu poole hakkas minema!

Ma olen selle üle õnnelik, et ma sain ühest venemaa tüdrukust ette, kes minust alguses ees oli!

Mul olid päris palju häid starte. Tugeva tuulega sain paremaid kohti ja läks paremini!

Ma peaks paremaid otsuseid tegema ja rohkem vastu tuult pressima.

Liisa Marii Kalk tegi ka vägevaid sõite. Lõpetades 9. kohaga ja olles tüdrukute kolmas.

Kogu võistluse võttis technode treener Aivar Kajakas väga hästi kokku:

Euroopakad 2021 ja kodulahel. Mis saaks olla veel parem väljakutse. Mis tähendab, et hoidsime kogu eelneva hooaja seda võistlust peamises fookuses ja mina treenerina püüdsin selleks ajaks õpilaste oskused kokku koguda, et igaüks saaks anda oma hetke parima. See oli peamine eesmärk ja suures plaanis võib öelda, et õnnestus.

 

Meie Tallinna Purjelauakooli esindas 12 võistlejat. Treeneri jaoks tähendas see, et pidevalt keegi õnnestus oma sooritusega ja keegi ka ebaõnnestus. Nagu muniasjutus öeldakse “üks silm nuttis ja teine naeris”. Minul tuli jagada oma tähelepanu ja toetust nende kõigi vahel, mis ei olnud alati lihtne. Kas keskenduda lohutamisele või ergutada paremat?

 

Treener peab olemas olema kõigi jaoks, kasvõi mõne õige ja tabava lausega. See oli mulle isiklikult suurim väljakutse. Aga tuleb tunnistada, et üldine joon oli tulemuste osas tõusev. Võimalik, et suurvõistluste pinge lammutas esialgu natuke võimekust, hiljem tuli mul järgiaitavat juttu palju vähem rääkida.

 

Samas nägime kõik oma puudusi teravamalt. Ma usun, et suudame seda võtta kasuliku informatsioonina ja näha, milles peame arenema. Igaüks isiklikult. Ja mina üldiselt. Tegelikult on mul hea meel igaühe üle. Sest igaüks suutis teha väikese eneseületuse.

 

Eraldi pean siiski välja tooma Emma esiletõusu võistluste teises pooles, kus ta sõitis nii nagu eestlane pole varem Techno euroopakatel sõitnud – esikolmikus, ka sõiduvõidu võttes ja liidritele suurepäraseid lahinguid andes. Viimases kuues sõidus esikolmikus lõpetada on tegu, mis enne võistlusi oleks ulmevaldkonda läinud. Samamoodi tõusid järjest teravamasse tippu meie väikesed tuulepead Liisa ja Bertha. Nende oskused lasid meil koos pidevalt taktikalisi plaane nuputada ja kuigi kõik otseselt ei õnestunud, said nad asjadega hakkama ning Bertha tõusis viimase sõiduga Euroopa parimaks allakolmeteistaastaseks tüdrukuks ning Liisa oli samas kategoorias kolmas.

 

Ilmselt oli see kõik paras katsumus ka võistlejate vanematele, kuid loodan, et nad suutsid laste osas toetavalt käituda ilma superinfoga üle ujutamata. Peale vanemate tuleb mul tänada ka oma suurt abilist ettevalmistuse osas, kes on Krete ja kes aitas talvel meie gruppi mitmekesise liikumise ning füüsilise poole arenguga. Meie sportimine on teekond. Pärast väikest puhkust võtame sihikule Garda järve Itaalias ja Maailmameistrivõistlused.

 

Kõiki võistluste pilte saab vaadata SIIT.

Võistluste kodulehte saab vaadata SIIT.