Legend räägib nii, et 1973. aastal ilmusid Ain Vildega Eestisse ligikaudsed käsitsi visandatud joonised purilauast. Kuldsete kätega jahiehitajad Ain Vilde, Tiit Haagma, Vello Jürjo, Mati Kuulmann ja mitmed teised lasid höövlilaastudel lennata ja peagi lasti esimesed purilauad vette. Mitte ainult laud polnud puust, vaid ka mast poom, svert ja uim. Võib vaid aimata, mis see kõik kokku kaalus. Gliss ja trapets polnud veel kõige julgemates unistusteski võimalikud.

Seitsmekümnendate lõpul toimus Võrtsjärvel NSVL KV etapp, kus osales üle kahesaja purilauduri. Seistsmekümnendate surfariteks olid Ain Vilde, Vello Jürjo, Georgi Batarin, Jevgeni Petshonkin, Jaak Kaldjärv, Kaarel Kaldjärv, Mati Kuulmann, Tõnu Toomara, Eik Mölder, Väino Jürjo, Boris Jakovlev, Ave Org, Jaan Alver ja mitmed teised. Legendid räägivad üliandekast Petshonkinist, kes hiljuti esines Diili kõnekaardi reklaamis kalamees Väinona.

1980. aastal toimusid Moskvas Olümpiamängud, Eestis purjeregatt. Purilauda näidati demonstratsioonalana. Olümpiaks ehitati Koplisse uus Sportlaevade Katsetehas, mis oli omalaadsete seas suurim Euroopas. Võimalik, et ka maailmas. Seal hakkasid liinilt tulema tuliuued Windgliderid, millest sai peagi olümpialaud.

1985 toimus Tallnnas Windglideri MM. Hiljem toodeti samas tehases Venemaa ja sõbraliku sotsialismimaade perre lugematu hulk paljukiidetud Vigrisid. See oli aeg, kui Piritalt merele minekuks pidi Vene piirivalves end kõigi isikuandmetega ”välja kirjutama” ja Pirita muulil oli relvastuses ning mehitatud valve. 80-ndate purjelauduritest olgu nimetatud Andres Peek, Toomas Sada, Andres Särak, Erki Mägar, Olev Kutser, Jaan Alver, ja noored Lauri Pilliroog, Kaijo Kuusing, Martin Ervin, Erki Kivistik, Kalevi Tamm, Taivo Luik, Karmo Kalk ning Mati Mik.

1992 Barcelona Olümpial esindas Eestit Kaijo Kuusing ja saavutas 21. koha. Aga kuidas arenesid lood Pirita ranna jõepoolses otsas?
Karmo meenutab et üheksakümnendatel asus oli majas suure ahjuga Armeenia söögiputka.
2010. aasta jaanuaris võttis klubi ja purjelauakooli tegevuse Hawaii expressilt üle Eesti Purjelaualiit