Nädalavahetusel toimusid Leedus Svenceles Balti Karika (Baltic Cup) traditsioonilised purjelauavõistlused.😎

Avapäeval oli tuult vähe ja starditud formulaklassi sõit katkestati. Tulemused said kirja foilisõitjad ja Techno 293 klassi võistlejad.💥

Teisel päeval tuli lubatud tuul ja sõite peeti kõigis klassides, kaasa arvatud slaalomis, kus osales märkimisväärselt tugev sõitjate koosseis. Ka Formulaklassis läksid 4 sõidu tulemused maailma jooksvasse edetabelisse kirja.🏄‍♀️

Viimasel võistluspäeval tõusis tuul juba puhanguti üle 14m/s ja starte anti vaid slaalomi distsipliinis, kuid seda ka tublimatele Techno 293 sõitjatele.🥳

Eestit esindasid Tallinna Purjelauakooli noored, Pirita Surfiklubi Masterid ja esifoilisõitja John Kaju Saaremaalt – kokku 12 võistlejat.
Formula üldarvestuse ja ka Masterite arvestuse võitis Martin Ervin Pirita Surfiklubist.🤩

Foiliklassis tuli teisele kohale John Kaju Saaremaalt.

Techno 293 U17 tüdrukute auhind läks Saara Meriojale Tallinna Purjelauakoolist.😊

Formula Masterite arvestuses sai kolmanda koha võistlev treener Aivar Kajakas😎

Techno 293 üldarvestuse parim eestlane oli Evert Härm Tallinna Purjelauakoolist🏆

Slaalomi võitjaks tuli Rytis Jasiunas, Foiliklassi esimene oli valitsev Formula maailmameister Janis Preiss, Raceboard võistluse võitis Vytautas Celesius.

Eraldi märkimist väärivad formulavõistlustel südikalt debüteerinud Marili Ringo pingutus ja Techno 293 slaalomi tugevas ülepurjestuses sõitnud Kristofer Rajasalu poolt saavutatud 6. koht.
☺️

Formulavõistlustel õnnetult masti murdnud Renar Roolaht lõi täiskasvanute slaalomis kaasa Technovarustusega ja tema B-finaalis välja sõidetud kolmas koht ning osavus manöövrites võisid nii mõnelegi slaalomisõitjale kibeda tunde jätta. Ka Frank Ervin näitas slaalomis head kiirust😇

Vahelduvate oludega ning peaaegu suviselt soe Balti Karika avaetapp oli heaks ja õpetlikuks alguseks rahvusvahelisele hooajale. Järgmine start toimub juuni keskel Pärnus.👍